Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st XI SF 9 Mar 19
10 Mar 19
Glen Waverley
155 C Green 52 B Singh 25  SJ Cotter 5/35 M Lynas 2/48
def by Clifton Hill
6/156 SJ Cotter 50 H Philip 37 J Bluer 26*  D Sheean 2/30 B Singh 2/40
Brentwood Reserve 
5th XI 20 2 Mar 19 Burwood Uniting Canterbury
drew Glen Waverley
Cooper Reserve 
2nd XI SF 9 Mar 19
11 Mar 19
STC South Camberwell
187 O King 72 B Docherty 56*  N Chapman 4/27 L Brett 4/51 A Lim 2/26
def Glen Waverley
112 De Foley 27  B Docherty 5/20 A D'Addazio 3/41 B David 2/6
Hartwell Sports Ground (West Oval) 
3rd XI 13 23 Feb 19
2 Mar 19
Glen Waverley
0/21  
drew Blackburn North United
168 P Jansen 42  T McEniry 4/47 S Dempsey 2/8 L Brett 2/25
Lum Reserve (Main Oval - West Oval) 
4th XI 13 23 Feb 19
2 Mar 19
Glen Waverley
134  MJ Corrie 3/31 TJ Facey 3/41 B Edwards 2/22 S Rutherford 2/39
drew St. Pauls
Brentwood Reserve 
6th XI 20 2 Mar 19 Melbourne Deaf
drew Glen Waverley
Hays Paddock (North Oval) 
Under-11 Friday 14 22 Feb 19 Mt Waverley O'Donnell
3/165(cc) NK Watts 25  
def Glen Waverley
6/97(cc)  
Mount View Primary School 
13&U Stage 2 - Wednesday GF 6 Mar 19 Parkdale
7/150(cc) M Perrin 47* E Oliver 29  D Dassanayake 2/25
def Glen Waverley
4/101(cc) U Wijesena 34*  G Tarshis 2/11
George Woods Reserve 
Under-17 Girls SF 3 Mar 19 Glen Waverley
4/135(cc) R Burns 49*  O Cooper 2/10
def by Bentleigh ANA
1/139 RE Heenan 29*  
Lum Reserve (Main Oval - West Oval) 
Under-15 Friday GF 7 Mar 19
8 Mar 19
Glen Waverley
1/104 N Patel 40* S Singh 34*  
def Mt Waverley McNeil
100 O Cooper-Wallis 47  N Patel 4/21 N Patel 2/4 S Singh 2/19
Brentwood Reserve 
Under-13 Friday 9 15 Feb 19 Glen Waverley
38  C Goddard 3/7 L Loveless 2/2 H Mallichetty 2/7
def by Mt Waverley Bertram
4/132(cc)  
Brentwood Reserve 
Under-11 Saturday Green 14 23 Feb 19 Clayton District Singh
11/46(cc)  C Daley 2/3 V Solanki 2/3
def by Glen Waverley Green
2/174(cc)  
Keeley Park (Oval #2 - West) 
Under-11 Saturday Gold 14 23 Feb 19 Glen Waverley Gold
2/121(cc)  
def by Murrumbeena White
7/122(cc)  S Thotawatta 2/25
Lum Reserve (Main Oval - West Oval) 
Under-15 Sunday Gold GF 24 Feb 19
3 Mar 19
Glen Waverley Gold
7/137 E Wright 40 J Hudson 28*  A Catania 2/18 F Cassar 2/23
def Mulgrave
134 J Gugliucciello 55*  M Adams 3/24 A Suriya 2/18 E Wright 2/24
Brentwood Reserve 
Under-13 Saturday Green 9 16 Feb 19 Glen Waverley Green
5/83(cc) C Kannangara 30*  M Merunovich 2/8
def Toorak-Prahran Gold
5/79(cc)  R Parikh 2/6 K Mehta 2/10
Brentwood Reserve 
Under-13 Saturday Gold GF 9 Mar 19
16 Mar 19
Toorak-Prahran Colts
62  A Wadhwa 3/8 (inc hat-trick)
def by Glen Waverley Gold
198 Z Arbab 44* A Gupta 38*  Z Wood 2/17
Orrong Park (East Oval) 
Under-14 Girls 13 20 Feb 19 Mt Waverley
3/146 m gouws 38*  
def Glen Waverley
5/105 K Jayasuriya 26*  C Jayanetti 2/15
Lum Reserve (Main Oval - West Oval) 
T20 2 11 Dec 18 Glen Waverley
8/134(cc) B Pearson 36 B Singh 27 D Sheean 25  C Hope 3/30 LP Nawalage 2/18 J Fernando 2/44
def by Mulgrave
7/147(cc) N De Silva 56  
Brentwood Reserve 
Under 15 T20 Challenge Cup - East Div 3 31 Jan 19 Mazenod OC
1/223(cc) HA Kannan 145* TK Kuruwita 48  
def Glen Waverley
4/109(cc) E Wright 28*  
Mazenod College (Mazenod College - Oval #2) 
Under 13 T20 Challenge Cup - East Div 3 3 Feb 19 Glen Waverley
drew East Malvern Tooronga
Brentwood Secondary College